Rodzinny dom małego Beniamina, noworodka, którego miałam okazję fotografować to bardzo klimatyczne miejsce. Już od progu czuć tu wyjątkową atmosferę. Te kolory, drobiazgi i zmysł do dekorowania mamy Benia w nieprzesadzonym stylu, a przy tym wszystkim łączy się to z minimalizmem. Sesja u tej Rodzonki była czystą przyjemnością. Kawę w ich towarzystwie piję się z bardzo przyjemnie, starszy Brat zaskakuję błyskotliwością, a pies, na wszystko ze spokojem spogląda z boku, wylegując się na wolnym kawałku podłogi.

Sesja lifestyle, sesja „witaj w domu”

Sesja noworodkowa lifestyle, którą można śmiało nazwać sesją „witaj w domu” to przede wszystkim rodzinny klimat, zacisze w którym czujemy się najlepiej, a dla dziecka to naturalność w dodatku w objęciach najbliższych, bez krępującego pozowania i ustawiania.  Takie zdjęcia najlepiej wykonać w pierwszym dobach życia dziecka. Efektem sesji będą kadry pełny bliskości, miłości, ciepła. Charakteryzować się będą naturalnością i zdecydowanie nie będą to zdjęcia wymuszone.

Zatem co oznacza sesja lifestylowa?

To przede wszystkim odzwierciedleniem Waszego codziennego życia, pięknych momentów. Tego jakimi jesteście tu i teraz, bez pozowania, sztucznego ustawiania.

Kiedy przychodzę do was do domu staram się przede wszystkim być trochę z boku, ale równocześnie jestem bacznym obserwatorem. Wiem że w domu mogą być małe dzieci, które różnie mogą na mnie zareagować, dlatego

Jak przebiega sesja noworodkowa – lifestyle?

Obserwuję co się dzieje. Zatrzymuje na zdjęciach to co ulotne i to czego wy często nie dostrzegacie. Stawiam na naturalność.

Wasz uśmiech, przytulanie, spoglądanie sobie głęboko w oczy. 

Na początku sesji lifestyle, sesji domowych noworodkowych omawiam jak będzie wyglądać po kolei sesja, od czego zaczynamy fotografować, w którym momencie zmieniamy pomieszczenie. 

Międzyczasie będziemy rozmawiać, a wy sami zdziwicie się jak szybko wykonałam swoją pracę.

Zastanawiacie się jak przygotować się do sesji? 

Do takiej sesji niewiele nam potrzeba. Przed sesją omawiamy Wasze stylizacje, jak przygotować mieszkanie, jednak sama jestem mamą i wiem jak czasem ciężko o porządek, dlatego nie musisz myć okien z tego powodu. Na miejscu mogę wam zawsze pomóc coś przestawić, a w przypadku małych mieszkań skupię się na bliższych ujęciach. 

Najlepiej przygotować stonowane kolory ubrań, maluszkowi przydadzą się białe body, możecie przygotować stonowany kocyk i poduszki. Jeśli nie macie białej pościeli, dajcie znać. Mam taką w swojej mobilnej garderobie.  

 

Naturalność, emocje. 

Początki z maluchem są pełne emocji i wzruszeń. Zwłaszcza mamy po porodzie są bardziej rozczulone. Dlaczego uważam że domowa sesja noworodkowa to najlepszy pomysł, tym bardziej, że wiem jak ciężko o wspólne zdjęcia, aby cała rodzina była na fotografiach. Niewątpliwie taka sesja to wspaniała pamiątka i daję wam gwarancję że w rodzinnym albumie znajdą się zdjęcia całej rodziny. Domowy azyl jest najlepszym miejscem na sesję dla nowonarodzonego dziecka, dlatego napisz do mnie i zaproś mnie do siebie.