Najczęściej zadawane pytania

Sesja lifestyle rodzinna

Jak przygotować się do rodzinnej sesji lifestyle?

Przed taką sesją daję Wam dostęp do poradników, które przygotowałam dla was i dotyczą one jak ubrać się na sesję, a także jak przygotować mieszkanie. 

 Jednak najważniejsze jest Wasze nastawienie. Nie stresuj dziecka dzień wcześniej i nie nastawiaj go jakoś wyjątkowo z powodu tego wydarzenia. Dzieci wiele emocje przyjmują od rodziców, dlatego niepotrzebnie będzie to przeżywać. Ja postaram się, aby sesja przebiegła w luźnej atmosferze. 

Jak ubrać się na sesję?

Preferuję jasne kolory, biele, szarości, beże, pastelowe kolory. Mocne kolory, nadruki na ubraniach mogą tylko odciągnąć uwagę podczas oglądania zdjęć. Ma to być dla Was pamiątka na całe życie, a ubranie jest jedynie dodatkiem do sesji. Zazwyczaj proszę o delikatną biżuterię i o ściągnięcie dużych zegarków z nadgarstków. Przed sesją dopytuje Was o preferencje, kolorystykę. W razie potrzeby wysyłam Wam inspiracje i wskazówki. 

Jak przygotować dzieci do sesji?

Tak jak wspomniałam najważniejsze jest pozytywne nastawienie. Sesja to ma być mile spędzony czas, potraktujcie to jako przygodę. Każdy ma się czuć dobrze i być z sobą, o resztę, czyli o pięknie uchwycone chwilę  zadbam ja.

Gdzie odbywa się sesja?

Sesja odbywa się w Waszym mieszkaniu, w miejscu w którym czujcie się najlepiej. Z pewnością im mniej zmian dla dzieci tym lepiej. W waszym domu tworzy się Wasza historia. Zdjęcia mogę wykonać w sypialni, a także w salonie. Kiedy na dworze robi się cieplej zaproponuje Wam sesję plenerową. Mam kilka fajnych sprawdzonych miejscówek. 

Jeśli zależy Wam na sesji lifestyle domowej, ale nie chcecie wykonać jej u siebie w domu, możemy umówić się, że wykonamy taką sesję w apartamencie do których mam dostęp. Koszt wynajęcia takiego apartamentu waha się w granicach od 50 do 100 zł. 

Czy mam możliwość wyboru zdjęć?

Po odbyciu się sesji wysyłam Wam do wyboru indeksy zdjęć (po wstępnej obróbce) w ilości około 100, ze znakiem wodnym, w celu wybrania przez Was ilości zdjęć z ustalonego pakietu. 

Jest również możliwość dokupienia ujęć dodatkowych. 

Kiedy wybierzecie już wszystkie ulubione ujęcia, zabieram się za końcową obróbkę tych zdjęć. Wysyłam Wam pliki w pomniejszonym rozmiarze, które służą do przesyłania, a także do umieszczenia ich w mediach społecznościowych, a także duże formaty do druku. Zawsze proszę swoich klientów, aby umieszczane w mediach społecznościowych zdjęcia były z oznaczeniem, czyli z moim logo. Liczę również na oznaczanie mnie w postach, czy relacjach.

Jak długo będziemy czekać na zdjęcia?

Zdjęcia do wyboru staram się wysłać jak najszybciej – do pięciu dni roboczych. Następnie wybieracie Wasze ulubione ujęcia. I od tego czasu potrzebuję około 10 dni roboczych aby odesłać Wam w formie elektronicznej całość. Zdjęcia będziecie mogli pobrać z galeri,i którą udostępniam Wam po obrobieniu wszystkich zdjęć.  Zdjęcia w formie papierowej również staram się powoływać na bieżąco i jak najszybciej. Najczęściej jest to około 3 tygodni od sesji. 

Jak przebiega sesja lifestyle?

Podczas takiej sesji unikam zdjęć pozowanych. Podpowiadam Wam jedynie jak lepiej ustawić się, aby dobrze wyjść na zdjęciu. Z doświadczenia wiem, że klienci oczekują takich odpowiedzi. Cała sejsa przebiega w luźnej atmosferze i namawiam Was do różnych zabaw, przytulasów, całusów. Jednak do całej sesji się dostosowuje, ukazującW codzienność, jak spędzacie wspólnie czas. 

Sesję zależności od pory roku wykonuje w godzinach od 9:00 do 14:00. 

A co jeśli dzieci nie będą chciały współpracować?

Byliśmy nastawieni na konkretny plan działania, jednak dziecko odmawia współpracy i co teraz? Ciężko wytłumaczyć półtorarocznemu dziecku, że ma spokojnie siedzieć i się uśmiechać. Dlatego musimy tutaj dostosować się do niego. W takich sytuacjach proponuję różne zabawy, wygłupy, łaskotanie, a nawet zabawy w samolot. Ta sesja ma być miłym wspomnieniem, przygodą, wydarzeniem, które będzie wspomnieniem do końca życia. Niektóre dzieci są bardzo nieśmiałe, dlatego daje im czas na oswojenie się z nową sytuacją. Całkowicie dostosowuję się do nich. 

Sesja noworodkowa

Na czym polega sesja?

Sesja noworodkowa najlepiej wykonać do 14 dnia życia dziecka. Dzięki temu mamy możliwość zatrzymania w kadrze pierwszych chwil życia, a także pierwszy gestów, doświadczeń. Skóra dziecka jest jeszcze tak naturalnie pomarszczona. Dosłownie za kilka dni to wszystko się już zmieni. Dlatego tak ważne jest, aby zdjęcia noworodków wykonać jak najwcześniej.

Jestem świeżo po porodzie, na zdjęciach mogę źle wyglądać?

To wcale nieprawda! Zdjęcia noworodkowe to przede wszystkim emocje jakie mam towarzyszom w momencie, kiedy poznajecie to maleństwo. Uwierzcie mi, pierwsze dni są wyjątkowe. Twój najlepszy makijaż to radość w Twoich oczach, łzy szczęścia a także czuły dotyk. 

 Dla rodziców jeszcze wszystko jest takie nieznane, mama z pewnością będzie zmęczona, ale zapewniam Was, że w kadrach pokazuje Waszą bezgraniczna miłość kierowaną do nowego członka rodziny. Łzy bólu mieszają się z łzami szczęście. Jest najpiękniejszy widok na świecie. Naturalność, autentyczność. 

Jak przygotować dzieci do sesji?

Najważniejsi w tym dniu jesteście Wy i Wasze szczęście, także to z pewnością jest Waszą ozdobą i makijaż tego dnia może być zbędny. Pokazuje naturalne ujęcia, Waszą miłość, uczucia. 

Jeśli chodzi o ubiór możecie mieć na sobie swoją ulubioną koszule, szlafrok, wygodną sukienkę. Więcej opowiadam o tym w zakładce „Jak przygotować się do sesji”, które otrzymujecie ode mnie przed sesją. Preferuję jasne ubiory na sesjach, oraz pastelowe kolory. 

Maluszkowi wystarczą białe body lub kaftanik. Możecie przygotować ulubione muślinowy kocyki, otulacze, czy maskotkę. Jasna lub biała pościel, czy narzuta będą najpiękniejszym tłem Waszych pierwszych rodzinnych zdjęć. Jeśli nie macie białej pościeli, czy koców dajcie znać, zabiorę je ze sobą. 

Nie potrzebuję też wielkiego metrażu Waszego mieszkania. Często zdarzało mi się wykonywać sesję w mieszkaniach jeszcze niewykończonych.

Przebieg sesji

Sesja noworodkowa trwa około godziny (w zależności od pakietu). Na sesję wykonuje zdjęcia samemu dziecku, następnie wspólne, z rodzicami. Zdjęcia mogę wykonać zarówno w sypialni, jak i w salonie. Jeśli temperatura będzie odpowiednia możemy rozebrać dziecko do samej pieluszki. Wykonuje zdjęcia również dzieciątka z mamą, a następnie z tatą. Oczywiście jeśli jest rodzeństwo to z rodzeństwem. Zwierzaki również są mile widziane na sesji. Taka sesja przebiegała w bardzo luźnej atmosferze. Cały plan jest podporządkowany dzieciątku i oczywiście jego potrzebom. Jeśli sesja się przedłuży ja oczywiście mogę zostać dłużej, dostosuje się. Podczas takiej sesji nie używam lamp błyskowych, pracuję tylko ze światłem zastanym. Sesję tego typu w okresie letnim wykonuje od 9:00 do 14:00, natomiast w okresie jesienno-zimowym od 10:00 do 13:00.