Wyjątkowy dzień, pierwsza tak ważna uroczystość w życiu małego człowieka. Należy Pamiętać o białej szacie, świecy. Zbiera się całą rodzina, by móc świętować te wspaniałą okazje.

Reportaże z uroczystości chrztu świętego nie należą do najłatwiejszych. Zawsze trzeba być przygotowanym na różne warunki oświetleniowe w kościele, na sali, a nawet w domu. Często udaje się na reportaż do nowych miejsc i zupełnie nie wiem czego mogę się spodziewać, w jakim miejscu będą siedzieć rodzice, w którym miejscy jest chrzcielnica, czy w ogóle w danym kościele jest zwyczaj, aby chrzcić dzieciatko właśnie przy niej. Swoja droga ten zwyczaj przypadł mi bardzo do gustu. No ale…na wszystkie problemy natury technicznej należy być przygotowanym.

Kiedy wiem, że reportaż będzie udany? Wtedy, kiedy widzę Wasze radosne i uśmiechnięte twarze:) Obserwacje Waszej radości z tego dnia to piękne doświadczenie, a kiedy fotograf czuje flow z rodzinką, reportaż praktycznie robi się sam. Tylko spust migawki ktoś musi nacisnąć 🙂