Regulamin

sesji zdjęciowych  Katarzyna Jas Fotografia

 

Moje fotografie charakteryzują się naturalnym stylem. Przywiązuję dużą wagę do tego, aby klienci czuli się na sesji swobodnie. Wierzę, ze mój styl, a także atmosfera na sesjach  przekonał Was do wybrania mnie Waszym fotografem.  Liczę na miłą współprace, a także zachęcam do zapoznania się z poniższym regulaminem.  Jego akceptacja oznacza, iż zapoznaliście się z moim dorobkiem i akceptujecie mój styl fotografowania, postrzegania obrazu, kolorystykę  i artystyczną interpretacje fotografii. Należy tu jeszcze wspomnieć , że na efekt końcowy zdjęć ma wpływ  humor modeli, jak również warunki pogodowe, na które nie mamy wpływu.  W przypadku gdy sesja odbywa się w domu to warunki oświetleniowe. 

 

 1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu. Zrezygnowałam z papierowych umów na rzecz tegoż regulaminu. Chciałabym ograniczyć zużycie papieru oraz biurokrację. W dniu sesji otrzymacie ode mnie do podpisania tylko i wyłącznie potwierdzenie zapoznania się z regulaminem oraz RODO, które mam do wglądu w dniu sesji. 
 2. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług.
 3. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia proszę o uprzedzenie przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną sesji. W przypadku spóźnienia odliczany jest czas poświęcony przeze mnie na sesję. Na sesję lifestyle to ja dojeżdżam do domu Klienta.
 4. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć jeden raz ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest na godzinę przed ustalonym terminem w przypadku porywistego deszczu, wiatru bądź burzy. Ciemne chmury nie są powodem do odwołania zdjęć. W przypadku choroby również uzgadniamy nowy termin.
 5. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić w dniu sesji gotówką lub przelewem do dnia sesji. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.
 6. Cena sesji obejmuje: usługę fotograficzną. Wysyłka odbitek jest dodatkowo płatna i wynosi 15 zł – do wyboru przez Klienta Paczkomatem InPost lub Pocztą Polską. Dane do przelewu:  Katarzyna Jas –  58 1140 2004 0000 3802 7618 0916
 7. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie voucheru prezentowego wg cennika podanego na stronie. Opłata za całość pobierana jest z góry. Ważność voucheru w 2020 roku to 6 miesięcy. Po tym terminie nie realizuję usługi i ona przepada. Na voucherze podana jest data ostatecznej realizacji bonu, nie umawiania na sesję.
 8. Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona selekcji zdjęć według własnego uznania, które zostaną poddane autorskiej obróbce. Otrzymacie pełną galerię obrobionych zdjęć. Nie ma możliwości zmiany pakietu po sesji. O wysokości pakietu należy poinformować fotografa najpóźniej w dniu sesji. W przypadku reportaży z uroczystości (chrzest, roczek, wieczór panieński) selekcje dokonuje Wykonawca
 9. Gwarantuję wykonanie usługi na poziomie pokazanym w portfolio w moich social media.
 10. Galeria służy do podglądu oraz wyboru ujęć w pakiecie. Po dokonaniu wyboru, opłaceniu dodatkowych zdjęć / odbitek zostaje włączona możliwość pobrania plików elektronicznych przez  Zalamo.pl. Odbitki są do odbioru / wysłane do 21 dni od daty wyboru ujęć w pakiecie.
 11. Obróbka zdjęć odbywa się po opłaceniu sesji i trwa w przypadku sesji rodzinnych, narzeczeńskich, plenerowych do 21 dni roboczych.
 12. Obrobione zdjęcia otrzymują Państwo w ilości podanej w wybranym pakiecie. Każde dodatkowe ujęcie jest płatne. Cena dodatkowego zdjęcia cyfrowego to 20 zł brutto.
 13. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.
 14. Pliki od dnia wyboru przechowuję pół roku. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.
 15. Obróbka zdjęć odbywa się przy pomocy mojego autorskiego presetu w programie Lightroom. Nie korzystam z Photoshopa, a co za tym idzie, nie przerabiam sylwetek, nie odchudzam, nie usuwam znaczków na koszulkach, ubraniach, nie przeklejam min, oczu i innych części ciała. Modyfikacje wyglądu dotyczą tylko i wyłącznie usunięcia pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń, które nie są trwałe. Nie podejmuję się retuszu całej skóry, wygładzania twarzy bądź zmiany sylwetki.
 16. Zamawiający został poinformowany o możliwości otrzymania fotografii o jakości odbiegającej od tej, którą można zobaczyć przeglądając portfolio, co jest uwarunkowane wieloma czynnikami niezależnymi od Wykonawcy, takimi jak miejsce, oświetlenie oraz pogoda.
 17. Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za utratę materiału. W przypadku uszkodzenia nośników pamięci, sprzętu nie z mojej winy.
 18. Z mojej strony zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy i wcześniejszej zgody do żadnych innych celów niż wskazane poniżej oraz nieudostępnianie żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona. Informacja o przetwarzaniu Waszych danych osobowych znajduję się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie www.katarzynajas.pl w zakładce „Poznaj mnie”. Biorąc udział w sesji akceptujesz jej warunki.
 19. Możliwość pochwalenia się wykonanymi przez siebie zdjęciami stanowi ważny element w działalności każdego fotografa. Z tego względu zależy mi na tym, żebym miała możliwość umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, blogu i platformach społecznościowych, czasem także w materiałach promocyjnych drukowanych – to znaczy w albumach, na ulotce papierowej. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę / nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany. Informację o zgodzie możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii. Pamiętajcie, zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta.
 20. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.
 21. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – to ja posiadam prawa autorskie.
 22. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.
 23. Odpowiedzialność za zdrowie i mienie w plenerze:
 24. Klient decydując się na sesję w plenerze musi być świadom, że plener to owady, zwierzęta, rośliny, to woda, błoto, piach i cała cudowna przyroda. Stosowne zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami leżą po stronie Klienta. Nie może on mieć pretensji do Fotografa z powodu ugryzienia przez mrówkę czerwoną czy zadrapania na nodze. Poruszając się po polach, łąkach, lasach czy świecie z betonu obie strony zachowują zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa. 
 25. Ubiór na sesję – przygotowanie strojów na sesje leży po stronie Klienta. Na sesje lifestyle polecam stonowane, proste kolory i wzory. Najlepiej w kolorach pasujących do wnętrza. Gdy jedna osoba ma krzykliwy lub mocniejszy wzór, reszta uczestników sesji lepiej, by miała gładkie stroje. Najlepiej posiadać z 2 stylizacje, aby w razie czego zmienić i szybko się przebrać. W przypadku wątpliwości zawsze można skonsultować wybór ze mną.
 26. Posiadam mobilną garderobę, z której można nieodpłatnie skorzystać na sesjach .Mimo wszystko na sesje plenerowe również polecam uszykowanie własnych strojów, gdyby moje sukienki nie pasowały.
 27. Na sesje plenerowe nie zabieramy wózków, fotelików – nosidełek, niepotrzebnego balastu, który trzeba by było nosić i odkładać w krzakach. Zabieramy siebie, dzieci, dobry humor. Ja do plecaka mogę wrzucić jedną pieluchę, chusteczki nawilżane i Wasze dokumenty. Zachęcam do wolnych rąk, aby jak najlepiej wykorzystać czas na sesji na przytulanie, głaskanie i wspólne wariacje. Dotyczy to również narzeczonych i par – nie bierzemy ze sobą nic. Mam zawsze ze sobą koc, spray na komary i kleszcze oraz plecak, do którego mogę wrzucić drobiazgi i wodę.
 28. Na sesje lifestyle należy oględnie wysprzątać mieszkanie, poukładać zabawki, pochować wystające kable, płyny lub opakowania z dużymi logo. Neonowe ścierki również często wchodzą w kadr i w tło, więc warto je schować. Jeżeli macie zamysł, żeby zrobić zdjęcia pokazujące prawdziwą codzienność, mieszkanie może zostać w stanie, w jakim na co dzień funkcjonujecie, ale po sesji nie będzie możliwości usuwania czegoś graficznie z kadru i zdjęć. Gdy boicie się, że mieszkanie nie nadaje się do zdjęć, prześlijcie mi zdjęcia, abym sama mogła to ocenić jeszcze przed sesją.
 29. W miejscach plenerowych, opłatę za wejście, bilet wstępu i koszt wykonywania sesji na przykład w okolicy jakiegoś pałacu ponosi Klient.

Regulamin obowiązuje od dnia 01.08.2020 roku.